Obec Jesenské

Prebieha úprava webových stránok. Ospravedlňte, prosím, prípadné nedostatky.

ZÁKLADNÁ ŠKOLA JANKA JESENSKÉHO

ul. Mieru 154, 980 02 Jesenské

Tel.: 047/ 56 98 101

E-mail: riaditelka@zssjesenske.edu.sk

www.zssjesenske.edu.sk

Riaditeľka: Mgr. Miroslava Gombalová

Výučba žiakov ZŠ prebieha v dvoch budovách. Hlavná budova bola postavená v roku 1924. Slúžila pre úradovne Okresného úradu v Jesenskom . Od r. 1951 strednej škole slovenskej a v 1953 Osemročnej škole ročníky 1.-3. bola sprevádzkovaná v r. 1931. V roku 2002 sa ZŠ stala školou s právnou subjektivitou. V súčasnosti je členom Národnej siete škôl podporujúcich zdravie v SR. Poskytuje vzdelávanie žiakov 1.-9. ročníka a žiakov s mentálnym postihnutím. Vyučovanie zabezpečuje 15 pedagogických pracovníkov, 2 vychovávateľka, 1 asistentky učiteľa, 1 správca počítačovej siete a 4 prevádzkoví pracovníci. Na škole v rámci mimoškolských aktivít pracujú nasledovné krúžky: na I. stupni : čitateľský, folklórny – Lipka I., tanečný – Romale, krúžok šikovných rúk,  krúžok konverzácie ANJ I. Na II. Stupni: folklórny – Lipka II.,  matematický, slovenčina hrou, počítačový, športový, krúžok konverzácie v ANJ II., stolný tenis. Žiaci ZŠ sa zapájajú do rôznych súťaží.

Náhodný výber z galérie

Počasie

dnes, štvrtok 1. 12. 2022
oblačno 6 °C 0 °C
piatok 2. 12. slabé sneženie 4/1 °C

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.