Menu
Obec Jesenské
Obec Jesenské

Prebieha úprava webových stránok. Ospravedlňte, prosím, prípadné nedostatky.

I. Kontaktná výstava a veľtrh

I. Kontaktná výstava a veľtrh

Obec Jesenské v rámci projektu „Spoločný slovensko-maďarský marketingový info-kanál“ dňa 10.7.2010 organizoval I. Kontaktnú výstavu a veľtrh v obci Jesenské, kde sa prezentovali slovenskí a maďarskí podnikatelia so svojimi produktmi a službami. Na veľtrhu sa prezentovalo celkovo 25 podnikateľov – z toho 15 podnikateľov zo Slovenska a 10 podnikateľov z Maďarska. Veľtrh otvoril starosta obce Jesenské Gabriel Mihályi spoločne s partnermi projektu s Panyik Anitou – riaditeľkou združenia Pétervásárai Kistérség Többcélú Társulása a s primátorom mesta Pétervására s Pál Lászlom, ktorý je zároveň predsedom združenia . Program sa začínal úvodným workshopom pre hostí, kde pán starosta obce Jesenské predstavil dosiahnuté výsledky z projektu. Pozvanie prijali ako hostia miestne samosprávy zo SR a MR, rozvojové agentúry a jednotlivé inštitúcie a organizácie zo SR a MR. Hlavným cieľom veľtrhu bolo prispieť k posilneniu hospodárskej konkurencieschopnosti podnikateľských subjektov v prihraničnej vidieckej oblasti, ďalej umožniť aktívnejšie nadviazať kontakty a vybudovať partnerské vzťahy pre jednotlivé podnikateľské subjekty. V neposlednom rade obnoviť tradičné slovensko-maďarské vidiecke trhy, ktoré boli v Jesenskom historicky známe. U našich projektových partnerov v meste Pétervására sa konala I. Kontaktná výstava a veľtrh 22.mája 2010, kde sa podnikatelia tiež mohli prezentovať spoločne. Pri prijímaní prihlášok my ako organizátori sme mali iba jednu podmienku a to, aby podnikatelia v rámci veľtrhu propagovali svoje vlastné slovenské a maďarské produkty a služby pre návštevníkov.

Na tejto spoločnej akcii vystavovatelia sa navzájom mohli ohodnotiť t.j. „Kto má najkreatívnejší stánok?“. Podľa tohto hodnotenia zlatú plaketu získal Július Mihályi – Pekáreň Mihályi z Jesenského, striebornú plaketu pán Vilmoš Ladóczki z Novej Bašty a bronzovú plaketu získala firma z Maďarska Németh Szőrme z Pétervására, ostatní vystavovatelia získali pamätné plakety . Prínosom I. Kontaktnej a výstavy a veľtrhu bolo predstaviťvlastné aktivity, produkty a služby pre obyvateľov nášho regiónu ako aj zoznámiť sa s ostatnými podnikateľmi z nášho regiónu a s cezhraničnými partnermi. Mottom veľtrhu bolo: Ukážme čo vieme, robíme, produkujeme, najprv v regióne potom aj inde u susedov.

Náklady spojené s realizáciou veľtrhu bolo zabezpečené z projektových zdrojov. Projekt podporuje Európska únia v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko – Slovensko 2007-2013.

Alžbeta Mihályiová – manažér projektu

Dátum vloženia: 23. 8. 2010 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 9. 2017 21:02
Autor: Správce Webu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Počasie

dnes, utorok 31. 1. 2023
jasná obloha 5 °C 0 °C
streda 1. 2. oblačno 5/0 °C
štvrtok 2. 2. zamračené 5/0 °C
piatok 3. 2. rain and snow 4/0 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.