Navigácia

Obsah

Práca Komunitného centra

Typ: ostatné
V komunitnom centre pracuje štvorčlenný tím a to menovite Hedviga Trifontyová, Mária Danyiová, Alexander Berki a Margita Hroncová. V súčasnosti pokračujeme v práci ktorú sme začali pred dvoma rokmi. Robíme aktivity pre každú vekovú skupinu.

S deti v predškolskom veku sa zaoberáme predškolskou výchovou. Deti sa tu učia základné znalosti z oblasti správania a hygieny. Dostavil sa i prvý úspech v tom, že tri deti namiesto špeciálnej triedy nastúpili do riadneho prvého ročníka.

Pre tínedžrov organizujeme vyučovanie pod názvom „Križovatka,“ kde sa učia, že v živote treba mať ciele, ako ich dosiahnuť a uplatniť v každej situácii.

Zamerali sme sa aj na otázku drog a vytvorili sme protidrogový klub. Tu sa mladí rozprávajú o zlom vplyve drogy na život jednotlivca a rodiny.

Tehotné ženy môžu navštevovať sedenia pod názvom „Mladé mamičky.“ Dozvedia sa tu o správnej životospráve v tehotenstve, počas dojčenia a o dôležitosti návštev v tehotenskej poradni a tiež o potrebe povinného očkovania detí.

Vo finančnom poradenstve sa zameriavame na vysvetľovanie potreby vedieť si rozdeliť finančné príjmy tak, aby dokázali s nich žiť bez dlhov.

Športový a tanečný krúžok funguje v poobedňajších hodinách a deti na ne chodia veľmi radi.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať Obecnému úradu, že môžeme pomôcť tým ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Ďakujeme v mene všetkých, ktorí navštevujú Komunitné centrum.


Vytvorené: 6. 10. 2011
Posledná aktualizácia: 1. 9. 2017 21:02
Autor: Správce Webu