Navigácia

Obsah

Protipovodňové opatrenia

Typ: ostatné
Druhý realizačný projekt (ďalej 2. RP) Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR na rok 2011 je naplnením bodu B.2. uznesenia vlády SR č. 744/2010 zo dňa 27.10. 2010. Financovanie druhého realizačného projektu je zabezpečené v rámci schválených limitov štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole Úradu vlády SR a Európskeho sociálneho fondu, spravovaného Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Revitalizácia poškodených častí krajiny v rámci 2. RP vytvára príležitosť zamestnať viac ako 3500 uchádzačov o zamestnanie priamo z obcí.

Peniaze z 2.RP sa použijú na odborné práce, ktoré je potrebné vykonať rôznymi mechanizmami na vodných majstrov, projektantov a odborných garantov. 2. RP umožňuje vytvoriť sezónne pracovné príležitosti aj v našej obci, kde sa taktiež v prípade nepriaznivých klimatických podmienkach vyskytujú povodne. Prevedie sa revitalizácia krajiny a jej ekologická obnova.

Prostredníctvom Úradu práce naša obec dostala na tieto aktivity ešte peniaze na mzdy pre 10 zamestnancov. Títo v súčasnosti už aj pracujú na protipovodňových opatreniach.


Vytvorené: 5. 1. 2012
Posledná aktualizácia: 1. 9. 2017 21:02
Autor: Správce Webu