Menu
Obec Jesenské

Jarná cena Ceroviny 2023

Prvý máj sa niesol v Jesenskom v športovom duchu. Konal sa tu totiž 6. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny 2023.

Pred MKS  bolo rušno  už od siedmej hodiny.  Zišli sa tu organizátori a to  z Mas Ceroviny, Cyklistického  klubu  Rimavská sobota , Dobrovoľní hasiči z Jesenského, zdravotníci z NsP z Rimavskej Soboty a pracovníci KomPaSu, ktorí pripravovali hladký priebeh pretekov a registrovali ešte záujemcov, ktorí to nestihli do 31.03.2023. Taktiež tu prebiehala registrácia na Sprievodné preteky pre rodičov a deti, kde bolo šesť kategórií, Drobci, Zajace, Vyžly, Gepardy, Kone a Medvede, každá z týchto kategórii mala svojich súťažiacich, len k Medveďom sa  nikto nezaregistroval.

Riaditeľom pretekov bol. Mgr. Ondrej Bakša, riaditeľom trate Mgr. Pavol Hedvigy, predseda organizačného výboru Mgr. Gabriel Mihályi PhD., členmi organizačného výboru Jozef Juhaniak, Ing. Roman Vaľo a Ján Juhaniak.

Prvú etapu  medzinárodného cyklomartónu na 91 km odštartoval výstrelom starosta Jesenského  Mgr. Gabriel Mihályi PhD o 11,00 hod. Druhú etapu na 45,5 km odštartoval o 11,05 hod. Za hlavnými pretekmi boli odštartované  Sprievodné preteky pre rodičov a deti podľa jednotlivých kategórií.

Celé preteky moderoval Mgr. Ondrej Bakša. Ceny súťažiacim odovzdávali: Jozef Juhaniak, Ing. Michal Kováč, Mgr. Gabriel Mihályi PhD a Mgr. Ondrej Bakša. V kategórii drobci do 3 rokov sa umiestnili na prvých troch priečkach Andrej Števko, Kováč Jozef a tretí Csongor Batta. V druhej kategórii Zajace od 4 do 6 rokov si na stupne víťazov zastali ako prvý Benjamín Kubis, druhý bol Denis Ehn, tretia Nela  Bariaková.  V tretej  kategórii Vyžly od 7 do 8 rokov získali prvé tri miesta Dominik  Radics, Vincze Áron a Danyi Ladislav.  V kategórii Gepardy od 9 do 10 rokov obsadili priečky víťazov Pavko Jakub, Kristian Radics a Štefan Hedvigy. V poslednej kategórii Kone od 11 do 14 rokov zvíťazili Mišurák Adam, Csomosová Alexandra a Vanesa Bartková.

Kategórie  oboch skupín  medzinárodného cyklomaratónu si môžete pozrieť na nasledujúcom linku: https://my.raceresult.com/235556/results Vo všetkých kategóriách boli traja víťazi, ktorí  obdržali diplom a pohár.

Všetky súťažiace deti boli zaradené do tomboly, kde bola výhra detský bicykel. Pre  návštevníkov tohto pekného a dobre zorganizovaného podujatia  boli pripravené stánky s občerstvením.

Viac fotografií z podujatia si môžete pozrieť v našej fotogalérií: obec-2/fotogaleria/jarna-cena-ceroviny-2023-806sk.html.

Dátum vloženia: 4. 5. 2023 10:10
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 5. 2023 13:46
Autor: Správce Webu