Menu
Obec Jesenské
Obec Jesenské

Prebieha úprava webových stránok. Ospravedlňte, prosím, prípadné nedostatky.

Zbierka Biela pastelka

Zbierka Biela pastelka

Tohtoročná sezóna sa začala výletom v máji do Egru a pokračovala športovým dňom, ktorý sa konal 15.6.2017. Akcie sa zúčastnili členovia v hojnom počte. Podujatie sa začalo veselou scénkou členiek organizácie, na spestrenie boli rozprávané aj vtipy. Súťažilo sa v piatich disciplínach. Prvenstvo si vybojoval Štefan Szolnoky, ako najlepší športovec, druhé miesto sa ušlo Venczúgovej Márii a tretiu priečku obsadila Hanáková Marta. Na podujatí sa predávala aj tombola, bolo v nej 10 cien od sponzorov za čo im veľmi pekne ďakujeme. Ako hosť bol aj miestny katolícky pán farár Milan Kerdík. Na záver podujatia sa podávala výborná plnená kapusta.

biela pastelka Zbierka Biela pastelka 2017, je určená na pomoc ľuďom s ťažkým zrakovým postihnutím. Zbierku organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. Aj vďaka jej výťažku môžeme nevidiacim a slabozrakým klientom poskytovať bezplatne sociálne služby a pomôcť im tak zaradiť sa do bežného života.

Verejná zbierka Biela pastelka 2017 sa riadi zákonom č. 162/2014 Z. z. o verejných zbierkach, jej hlavné dni pripadajú na piatok 22. a sobotu 23. septembra. Počas týchto dní sa ulice viac než 250 miest a obcí zaplnia dobrovoľníkmi, ktorí budú do pokladničiek zbierať príspevky od podporovateľov.

Biela pastelka je nezávislými odborníkmi z tretieho sektora hodnotená ako jedna z najdôveryhodnejších a najlepšie organizovaných verejných zbierok na Slovensku. Hodnotenie je zverejnené na www.verejnezbierky.sk

Fehér pasztell gyűjtés

A 2017 – es „Fehér pasztell“ gyűjtés a nehéz látáskárosultak megsegítésére szolgál. A gyűjtést 2002-től a Szlovákiai Vakok és Gyengénlátók Szövetsége szervezi. A gyűjtés bevételéből ingyenes szociális szolgáltatásokat tudunk biztosítani a vakok és gyengénlátóknak és így segíteni őket a mindennapi életben.

A 2017 – es „Fehér pasztell“ gyűjtés a 2014 – es évi 162 – es számú törvény szerint történik, a gyűjtés legfontosabb napjai szeptember 22-re péntekre és szeptember 23-ra szombatra esnek. Ezeken a napokon több mint 250 város és község utcáit önkéntesek lepik el, akik az adományokat gyűjtik.

Független szakértők elbírálása alapján a „Fehér pasztell“ Szlovákiában az egyik legmegbízhatóbb nyilvános gyűjtések közé tartozik, értékelésük megtalálható a www.verejnezbierky.sk honlapon.

Dátum vloženia: 22. 6. 2017 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 9. 2017 11:45
Autor: Správce Webu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Počasie

dnes, utorok 31. 1. 2023
jasná obloha 5 °C 0 °C
streda 1. 2. oblačno 5/0 °C
štvrtok 2. 2. zamračené 5/0 °C
piatok 3. 2. rain and snow 4/0 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.